Vyplatí se mít vlastní knihovnu?

Mnoho lidí by mohlo říci, že knihovna je zbytečná a zabírá místo, ale taková knihovna se dá využít více způsoby než je na první pohled zřejmé. Nejen že je to úžasná dekorace do každé domácnosti, ale když přijde návštěva, v mnoha lidech může budit pocit vaší sečtělosti, zodpovědnosti a inteligence. Problém místa se dá vyřešit pár jednoduchými triky. Máte krb? Pokud ano, vaše sbírka knih se může vejít nad něj. Co třeba skříň ve které se jen sbírá prach? S trochou kutilství se může proměnit ve vaší podomácku vyrobenou knihovničku. Pokud knih není moc, vejdou se třeba i do prázdných polic.
ulička v knihovně

Knihy nejsou však jen na výstavu

I když knihy mohou moc dobře vypadat, jejich hlavní funkce je přeci jen pořád čtení. To sice dovedou i knihy z knihovny, ale čtení bez neustálého stresu, že pokud to nezvládnete to konce týdne, budete muset nedočtenou knihu muset vrátit nebo si vypůjčení jít prodloužit, což je obzvláště problém pokud se knihovna nenachází nanejvýš několik set metrů od vašeho domu. Vlastnictví knihy s sebou také nese takový specifický pocit. Vlastnit knihu je pocit úplně jiný než jí mít jen vypůjčenou, a pocit je to lepší. Necítíte se, že máte knihu jen z milosti někoho jiného a pokud se vám nedej Bože povede si svou literaturu něčím polít nebo dokonce roztrhat, tak to není zas takový problém jako kdybyste umáčený výtisk museli zítřejšího dopoledne vracet knihovnici, která z vás určitě nebude nadšená a dá vám o tom vědět.
staré knihy
Posledním a dle mého názoru největším bonusem vlastnictví buďto několika nebo více knih je možnost si kdykoli knihu znovu přečíst. I když čtení knih znovu není pro většinu úplné nejzajímavější aktivitou, jednoho dne budete sami doma, nebudete vědět co dělat a uvidíte vaši knihovnu, díky které znovu prožijete ty úžasné příběhy, na které jste už možná úplně zapomněli.