Magická místa v České republice

Židova strouha

Jedná se o potok o délce zhruba 20 kilometrů, který napájí řeku Lužnici nedaleko Bechyně. Nejzajímavější úsek se nachází přímo v místech, kde ústí do říčního koryta, jsou zde patrné zbytky skalních stěn s mnoha jeskyněmi a tento kaňon je na dolním toku řeky považován za turisticky atraktivní oblast.
menhiry ve Francii
Nad Židovou strouhou bylo kdysi v provozu vodácké tábořiště, dnes je však zrušeno, ovšem uvažuje se o jeho obnovení. Většina vodáků totiž končí plavbu po Lužnici až v Kolodějích, před soutokem s Vltavou. V turisticky hůře přístupných místech strouhy byly natočeny počáteční sekvence legendárního českého filmu Karla Zemana s názvem Cesta do pravěku.
obec holašovice

Meditace v kamenném kruhu

Možná jste již slyšeli o zajímavých fyzikálních (energetických) vlastnostech kamenných staveb postavených na významných místech. Jedním z nich je i britské Stonehenge. Kamenné bloky tu působí údajně magickou silou, ovšem něco podobného lze prožít i v našich (skromných) podmínkách v Holašovicích, nedaleko Českých Budějovic. Pan Václav Jílek zde umístil obří balvany do tzv. megalitického kruhového útvaru. Jde o žulové bloky o váze desítek tun. Kruh má průměr třicet metrů a je zde možné ponořit se do meditace a využít synergického působení energeticky čistého prostředí Jižních Čech zesíleného působením této zvláštní a neobvyklé stavby.
zámek český krumlov

Energetická místa

Místa, která vyzařují energii a fungují jako přírodní dobíječ baterek, lidé vyhledávají stále častěji. Dnešní doba už je taková, lidstvo prahne po poznání s mnohem větší intenzitou, než tomu bylo v minulosti. V tomto ohledu je významných krás na našem území celá řada, např. Čertova stěna – Luč u Loučovic, Blaník, Kleť, Mariánská hora v jizerských horách, Boží Dar, Havlova skála u Liblína, ale možná nevíte, že jedno energetické místo naleznete i u Českého Krumlova.
Dokonce je považováno za ochránce města ve zlých časech. Zda se mu to podařilo, posuďte sami. Jmenuje se Křížový vrch, na jeho vrcholku stojí kaple Panny Marie Bolestné a přístup je možný po cestě ze Slupence nad Novým Spolím nebo po modré značce z městské části Horní Brána. Strmého výstupu nebudete litovat, je odtud nejkrásnější výhled na město, jemuž se žádný jiný daleký rozhled nevyrovná.