Drastické diety nic nepomohou

Když se podíváme kolem sebe, tak v podstatě zjistíme, že v našem národě se začíná rozmáhat obezita a to již u malých dětí. Na vině je bohužel ve většině případů nezdravý životní styl a nedostatek pohybu. Podle statistik, na váze více přibírají ženy. Jsou totiž ovlivněny emocemi a jedí více v závislosti na zevních signálech. Velmi rády zajídají stresové situace, ale i jiné nedostatky, mezi které se řadí osamělost, deprese, napětí nebo jen tak, zkrátka z nudy.

zeleninová polévka

Obezita je pak obraz nerovnováhy mezi příjmem potravy a výdejem energie. Když si to pak daná osoba uvědomí, tak se samozřejmě snaží najít způsob, jak rychle zhubnout do oblíbených šatů. Problém ale je, že drastické odmítání potravy může vést ještě k daleko horším problémům a to například k poruše příjmu jídla nebo dokonce k jo-jo efektu, kdy se sice zredukuje váha, ale příliš rychle. Po ukončení dietního programu může nastat skutečné překvapení. Přechod na normální stravu způsobí dokonce vyšší číslo na váze.

dietní plán

Nahlédněme pod pokličku

Tentokrát není řeč o pokličce, které se dává na hrnec, ale jde o to spíš nahlédnout do vnitra samotné diety. Když ji totiž podrobně prozkoumáme, tak můžeme zjistit, že se vlastně ani o žádnou nejedná. Když s rozumem upravíme styl stravování a ještě podpoříme trávení podpůrnými preparáty, tak se nám podaří redukovat hmotnost poměrně velmi dobře a trvale. Je pravdou, že mnohdy člověk ani pořádně neví, co je dobré pro jeho správný životní styl a pak mu rozhodně pomůže kontakt s odborníky, kteří nejen poradí, jak správně a zdravě začít, ale především vydržet se svém rozhodnutí. Opakované hubnutí pomocí rychlých redukčních diet vede spíše ke ztrátě svalů, ale tuky těm se daří vcelku dobře. To ale není všechno, že vznikne tuková spižírna, ale ozve se zpomalený metabolismus, u někoho dokonce i psychické strádání, nervozita a další nepříjemné projevy. Pomocná ruka v době hubnutí se vždycky hodí. V podobě přítelkyně, partnera, poradce nebo i aplikace v mobilu, každá podpora se počítá.