Software pro hudbu

Obecně je spousta software pro písničky. Některé pouze dokážou procházet vaše soubory pouštět je, a některé vám přehrají jakoukoliv písničku, kterou chcete. Tento software je logicky dražší, ale velice spolehlivý. Jaký třeba je?

barevné sloupečky


·         Spotify – jeden z nejznámějších je právě Spotify. Je na trhu velice dlouho a rozšířilo se k veliké spoustě uživatelů po celém světě. Je plně podporované Čechách. Spotify podporuje verzi zadarmo, která znamená jednoduše pro uživatele pár reklam při pouštění písniček. Písničky ve free programu také nelze ani stahovat do telefonu, a proto potřebujete na cestách využívat své data k poslechu. Nevýhodou je také to, že pokud Spotify neplatíte, pak nemůžete vybrat konkrétní písničku z playlistu. Pustí se náhodná.

Pokud spotify platíte, pak máte spoustu výhod. Můžete si stahovat písničky na wifi a poté je poslouchat bez přístupu k internetu. Nemusíte poslouchat reklamy a můžete si vybrat písničku, kterou chcete poslouchat. Spotify se platí každý měsíc a pohybuje se okolo 140 korun. První měsíc je ovšem zdarma.
sluchátka k mobilu


·         Youtube Music – to už je trochu méně rozšířené, ale také se o tom dost ví. V Čechách se bohužel Youtube music až nedávno. Výhodou nad Spotify je to, že se zde nachází větší procento písniček. Ten rozdíl je opravdu malinký, když na konkurentovi je drtivá většina písniček. Nebude asi překvapením, že písničky se čerpají z Youtube a také patří pod Google.

Výhody i nevýhody neplatitelů jsou stejná. Důležité je ale zmínit, že Youtube Music nemá aplikaci pro počítače. Aplikaci má pouze pro Android a iOS, ale ne pro Windows či macOS. To je oproti konkurenci trošku nevýhoda, ale poskytuje velice spolehlivé webové rozhraní, které funguje také skvěle. První měsíc je opět zdarma k vyzkoušení a poté se vyžaduje platba každý měsíc 150kč. Takže cenový rozdíl je celkem malý – 10 korun.

Asi se sami musíte rozhodnout, co je lepší. Oba jsou zdarma k vyzkoušení, a tak doporučuji vyzkoušet oba.