Co je nejoblíbenější sport v Česku?

V dnešním článku si budeme povídat o nejoblíbenějších sportech v České Republice. Nejoblíbenějším sportem ze všech byl vždycky fotbal. Je tomu i tak nyní? Ano je i přes velký úpadek fotbalu. Fotbal je pořád nejzábavnější a nejvíc vyhledávanější sport na světě. Sice ve vesnicích pomalu zaniká, kvůli tomu, že dnešní děti raději hrají na počítači. Druhým sportem je hokej. Tenhle sport je populární především ve městech. Na vesnicích si můžete hokej zahrát maximálně na rybníku.
malý rybář
Dalším sportem bude parkour. Parkour je sport spíš pro mladší lidí. Jde o to, že se snažíte skákat různé triky přes překážky. Například salto nebo backflip. Tenhle sport je dobrý v tom, že se můžete dostat lehce z bodu A do bodu B. Dalším sportem bude basketbal. Česky košíková. Sice je zde vidět opět znatelný úpadek stejně jak u fotbalu. Dále je tu atletika. Možná se divíte, že je až tak dole, ale v dnešní době mládež do atletiky nechodí. Atletiku zažívají jenom ve školách při tělesné výchově.
basketbal park
Teď si řekneme o sportu, který se za poslední dobu v Česku celkem rozrostl. Jestli pak víte, který sport to bude? Bude to rybaření. Ano i rybaření je sport, i když se u toho příliš nezapotíte. Pořád se zvyšuje počet závodů a různých soutěží. Pravděpodobně může za tento rozvoj jedno jméno. Je to velmi známí český rybář Jakub Wágner, který svými filmy a dobrodružstvím upoutal ne jednoho člověka. V každém větším městě existuje rybářský kroužek. Posledním sportem, o kterém se budeme bavit, bude volleyball. Volleyball je především hodný pro dívky, ale i kluci si to můžou zahrát. Ve školách si to určitě každý člověk vyzkoušel. Také je oblíbený další sport od toho odvozeny. Tomuhle sportu se říká Nohejbal. V nohejbale jde vlastně o to samé co ve volleyballe. Snažíte se dostat míč přes síť jen bez rukou. Tak pokud se vám článek líbil, tak zanechte něco pozitivního.