Provonění interiéru

Aromalampy

Osobně neznám nikoho, kdo by doma nějakou aromalampu neměl. Je to jeden ze starších způsobů vyvonění místností, ale to nemění nic na tom, že je to velmi rychlý a levný způsob. Aromalampa se skládá z nějaké plechové či keramické mističky, do které se naleje trošku vonného olejíčku a následně se pod ní zapálí čajová svíčka. Jak se olejíček odpařuje, vytváří tak vámi zvolenou vůni u Vás doma.
aromalampa se svíčkou

Difuzéry

I difuzéry dnes můžeme vidět na každém rohu v různých obchodech. Jsou to většinou skleněné nádoby s parfemovanou vodou, do kterých se vloží dřevěné tyčinky. Ty potom vsakují tekutinu a vypouští vůni po místnosti.

Aroma difuzéry

Jedním z nejnovějších trendů v interiérových vůních je aroma difuzér. Není to totiž jen „voňavka“ do bytu, ale zároveň i psychoterapeutická pomůcka, která navíc dokáže zvlhčovat vzduch. Do nádobky nalejete trochu vody a nakapete pár kapek speciálního esenciálního oleje. Pak už stačí zapojit kabel do zásuvky, navolit si intenzitu a požadovaný čas, a užít si skvělé prožitky při relaxaci.
vonné svíčky

Klasické osvěžovače vzduchu

Mezi klasické osvěžovače můžeme považovat ty ve spreji, jenže ty musíme manuálně vystříkat v prostorech, které chceme mít provoněné. Patří sem i nástěnné osvěžovače. Ty se vkládají do speciálních krabiček, ze kterých po zmáčknutí proudí vůně.

Elektrické osvěžovače vzduchu

Existují ovšem také elektrické osvěžovače, a to například elektrický strojek, do kterého se vloží náplň, baterie a zvolí se intenzita výstřiků. Pak už jen stačí strojek položit na nějaké vyvýšené a nenápadné místo a užívat si intenzivních vůní. Dalším typem je osvěžovač vzduchu do zásuvky. Ten je jednou ze zaručených a dlouhotrvajících možností jak si domov provonět.

Vonné svíčky

Hlavně pokud chceme navodit tu správnou romantickou atmosféru, měli bychom sáhnout po vonných svíčkách. Vyrábí se v mnoha různých barevných provedeních, kde každá barva symbolizuje jinou vůni. Jde o pouze o to, jak kvalitní svíčku si pořídíte. Ty dražší bývají dlouho hořlavé a nádherně provoní celý prostor.

Vonné tyčinky

V neposlední řadě si můžeme dům provonět i vonnými tyčinkami. Ty se dají v dnešní době zakoupit už také skoro všude, dříve to šlo spíše jen v malých, zastrčených obchůdcích s orientální tématikou. Tyčinku vytáhneme z obalu, zapíchneme do dřevěné podložky a zapálíme. Místností se poté rozlévá zajímavá, často kořenitá vůně.

Květiny

V letních měsících si můžeme dům provonět pomocí čerstvých květů. Je to ale pouze krátkodobá a málo intenzivní vůně.