Proč některé společnosti poskytují i půjčky pro dlužníky s exekucí?

Ať se nám to líbí, nebo ne, peníze jsou rozhodně důležitou komoditou. Čím více jich máme, tím lépe na tom jsme. Avšak přijít k nim není zrovna snadné, zato utratit je je jednoduché. Není tedy divu, že se mnoho lidí, zvláště těch s nižším vzděláním, nachází ve finanční nouzi. Jak ji ale vyřešit?

Pokud se jedná o krátkodobý výpadek příjmu, mohou nám pomoci půjčky. Ty však využívají i lidé, kterým se nedostává peněz dlouhodobě. Mnozí z nich již mají dokonce předchozí dluhy a často jsou i v exekuci. I oni však potřebují peníze.

Proto také hledají půjčky pro dlužníky s exekucí. Těch ale není mnoho. U většiny z nich totiž musíme uvádět svůj čistý měsíční příjem (který musíme zároveň doložit), a navíc si nás ověří v registru dlužníků, kde zjistí, zda již někde něco nesplácíme. V případě, že obě tyto kritéria nesplníme, bude naše žádost odmítnuta.

schválení půjčky

To však znamená, že výše zmíněná skupina lidí je prakticky bez šance. A to se samozřejmě nelíbí finančním institucím, které by tak přišly o velkou část potenciálních klientů. Vymysleli tedy produkty, které jsou určeny přímo pro ně.

Jedním z nich je i půjčka, kde dáváte do zástavy svou nemovitost. Zde nezáleží na tom, kolik vyděláváte či zda máte předchozí dluhy. Jakmile vlastníte dům či pozemek v hodnotě, která odpovídá minimálně částce, kterou si chcete půjčit, peníze dostanete.

dávání domu v zástavu

To samozřejmě zní velmi dobře, avšak má to háček. Pokud totiž nebudeme splácet, pak o náš dům přijdeme. Realisticky řečeno, sice dostaneme peníze, avšak máme zde přidané riziko, že přijdeme o střechu nad hlavou. A co si budeme povídat, většina lidí, kteří si tento typ půjčky bere, patří do skupiny, která není schopna dlouhodobě splácet.

Proto je rozhodně dobré se předem dobře zamyslet nad tím, zda je to pro nás skutečně tak výhodné, a zda není jiná možnost. Riziko je zde totiž skutečně velké, a pro mnoho z nás velmi reálné.