Pomocník, bez kterého se neobejdeme

Chlorové tablety do bazénu jsou spolehlivým pomocníkem každého majitele koupací nádrže. Vlastně je to ten nejdůležitější základ bazénové chemie, bez kterého se neobejdete. Tedy alespoň v případě, kdy nejste na obsah chlóru ve vodě alergičtí – v tom případě byste zřejmě sáhli po tabletách s aktivním kyslíkem. Ale ať už je to jakkoli, tak právě desinfekce ve formě tablet je velkou výhodou při péči o čistotu vaší nádrže.

letní osvěžení

Použití chlorových tablet je totiž tak snadné, že by o bazénovou vodu zvládly pečovat i děti. Každý z nás si dokáže snadno spočítat, jaký je objem naší http://www.sousednisvety.info/aktuality/kind-trifft-dite-dite-potka-kind nádrže, a podle toho do ní vhodit odpovídající množství tablet. Takto můžeme svou nádrž zásobovat chlórem pravidelně a postarat se tak o to, že žádné řasy nebudou mít v naší nádrži ani tu nejmenší šanci. A navíc, tablety je rovněž možné vložit do plováku, který tím, jak se volně pohybuje po hladině nádrže, zajistí rovnoměrné uvolňování aktivního chlóru ve všech místech nádrže.
A cena tablet je také více než příznivá, přičemž platí, že nákup velkých balení je výhodný.

máchání nohou

Nicméně je nezbytné poznamenat, že hladinu chlóru v nádrži musíme pravidelně měřit, abychom náhodou nebyli nepříjemně překvapeni tím, že bude nečekaně nízká, což ve vodě umožní bujení nežádoucích mikroorganismů jako jsou sinice a řasy.

Každopádně bazénová chemie je dnes propracovaná do té míry, že ať už nás potká cokoli, klidně i katastrofa s přebujelými řasami, tak to s její pomocí zvládneme a vypuštění nádrže bude skutečně až tím posledním, krajním řešením.

maličká plavkyně

Je skvělý pocit, mít tak spolehlivého pomocníka, jakým bazénová chemie skutečně je. Můžeme si své koupání užívat do sytosti a nemusíme se trápit tím, že bychom si ze své nádrže domů přinesli nějaký nepříjemný ekzém či jiné podráždění kůže, protože stejně tak účinně, jak chlorové tablety bojují proti řasám, bojují i proti jiným nežádoucím mikroorganismům, které v naší nádrži nebudou mít ani tu nejmenší šanci přežít.