Mořská sůl

Od moře až k nám doputují tyto soli, které mají velice unikátní vlastnosti. Mořská sůl má běžně typické vlastnosti jako každá jiná, kterou například běžně používáte ve své kuchyni při vaření. Ovšem nejsou tak úplně stejné. Mořská sůl je sice v potravinářské kvalitě, takže je tak kvalitní, že by se dala jíst, protože je několikanásobně přečištěna rekrystalizací, ale je zbavena také všech ostatních látek, zejména jodu, který by vám zbarvil vodu do žluta nebo do hněda jako by to bylo v případě, že byste do bazénu nasypali běžnou sůl z domácnosti. Voda by se obarvila do žluta či do hněda a měla být nevzhlednou barvu.

modré šaty

Tento produkt se běžně používá do bazénů, které jsou vybavené salinizačními jednotkami, což znamená, že fungují na principu mořské soli a dokážou ji zpracovávat. Tyto typy bazénů, vybaveny salinizačními jednotkami jsou přizpůsobené k tomu, abyste místo jiných přípravků, používali k úpravě bazénové vody právě mořskou sůl. Ta je opravdu vynikající, protože nejenom, že nám v létě bude připomínat moře, ale také neobsahuje chlor, takže s chlorem nemáte co dočinění. Naopak vaše pokožka si bude užívat vlastnosti soli, které pokožku chrání, čistí a udržují v aktivním stavu, což se o přípravcích chloru nedá říct.

mytí obličeje

Dávkování mořské soli do bazénu se pohybuje v množství přibližně 5 kg/m3 bazénové vody.

Kvalitní mořské soli mohou být několika různých typů. Setkat se můžete s:

  1. Italským typem z evropských moří. – Velikost zrna 1 až 2 mm bez obsahu jodidů, nežádoucích látek a dalších znečišťujících prvků.
  2. Špičkový produkt portugalské značky Vatel. – Potravinářská kvalita. Hrubě zrnitá, bez obsahu jodidů a nežádoucích látek.

Použití v bazénu

Často se lidé ptají, jestli je tento produkt možné použít také třeba do běžného bazénu, který není vybaven touto salinizační jednotkou, ve které probíhá elektrolýza připraveného solného roztoku. Mile vás potěšíme, protože je možné použít tuto kvalitní sůl i do běžných bazénů.

závod v plavání

Společně se solí je však nezbytné přidávat další běžnou bazénovou chemii do vody v bazénu, na kterou jste zvyklí.