Pro jakou věkovou skupinu je určená pohádka Mašinka Tomáš

Není třeba říkat, že děti mají rády pohádky. Avšak jen málokdo si uvědomuje, jak jsou pro ně důležité. Učí se tím totiž zábavnou formou, jak se chovat, nacházejí své první vzory, kromě rodičů samozřejmě, učí se rozeznávat dobro od zla. Také se jim tím vštěpují základní principy morality.

Ovšem ne každé dítě má rádo stejný typ pohádek. Závisí to nejen na jeho povaze, ale i na věku. To, co se bude líbit tříletému dítěti, bude desetiletému již připadat hloupé a primitivní. A naopak, to, co má rádo desetileté dítě, bude na tříleté příliš složité na pochopení.

ksiltovka1

Je tedy nutné zvolit správně vzhledem k zájmům a schopnostem našeho dítěte, a také vzhledem k jeho věku. To platí i o dětských pořadech, na které jej necháme koukat. I ty se rozlišují podle věkové kategorie, pro kterou jsou určeny. Stačí si jen porovnat například Kouzelnou školku či kostičky a například Kačeří příběhy. Oboje je pro děti, ale rozdílného věku.

Jedním z velmi populárních seriálů pro děti je i pohádka Mašinka Tomáš. Ta má své příznivce především ve své vlasti, Velké Británii, avšak fanoušky si získává už i u nás. A jak už to u populárních seriálů bývá, občas se zapomíná, pro koho je vlastně primárně určen.

stan2

Zde jsou cílovou skupinou nejmenší diváci. Tomu odpovídají i příběhy, které jsou jednoduché, prvoplánové. Nenajdeme zde žádný vývoj postav, zato se na obrazovce stále něco děje, něco se hýbe, případně vydává zvuky. Ani animace není zrovna nejlepší. Lekce, které si má dítě odnést, jsou jasně řečené a snadno pochopitelné.

Pro starší diváky se tedy příliš nehodí, neboť jej pravděpodobně budou považovat za poněkud hloupý a nezáživný. Ti nejmenší jím ale budou nadšeni. Přesto je dobré si uvědomit, že není dobré nechat dítě trávit celý čas u televize či u tabletu. Věřte, že se vám to v budoucnosti vymstí. A mimo jiné přijdete i o spoustu kouzelných chvil s vaším dítětem. Přeci jen, rostou skutečně rychle.