Jaké vlastnosti by měla mít koupelnová baterie

Stavba či rekonstrukce domu nebo bytu rozhodně není nic jednoduchého, a to jak organizačně, tak finančně. Je potřeba zařídit spoustu věcí, a tak je pochopitelné, že se některým z nich nevěnuje taková pozornost, jakou by si zasloužily.

Například v koupelně pečlivě vybíráme vanu či sprchový kout, ale už menší pozornost věnujeme tomu, jaká zde bude koupelnová baterie. Prakticky jediné, co většinu z nás zajímá, je cena a fakt, zda se jedná o pákový typ nebo klasický kohoutkový.

Že toto rozhodně není dobrý přístup, asi není třeba říkat. Přeci jen, koupelna by měla být místem odpočinku a relaxace. A tomu by také mělo odpovídat veškeré zařízení. Co by tedy měla taková baterie splňovat?

kbaterie2

Především by měla být dostatečně kvalitní. Přeci jen, předpokládáme, že nám bude sloužit po mnoho let, a to bez nutnosti prakticky jakýchkoliv oprav.

Důležitý je také průměr kohoutku. I ten totiž určuje, jak silný proud z něj bude téci, když je pustíme naplno. A věřte, že pustit vodu skutečně zprudka, takže se místo poklidného dopadu například do vany rozstříkne po celé místnosti, není nic příjemného.

kbaterie3

O nejrůznějších typech už byla řeč. Zde záleží především na vaší preferenci. Ačkoliv je totiž v současné době nejpopulárnější páková baterie, neznamená to, že zrovna pro vás musí být tou nejvhodnější. Třeba preferujete klasické kohoutky. Je to jen na vás.

V úvahu je třeba také vzít materiál, ze kterého je vyrobena. Ten by měl doplňovat celkový ráz koupelny. V současné době je na trhu skutečně velká nabídka, od těch nejobyčejnější až například po ty pozlacené. Záleží pak jen na vás, který si vyberete.

Je také nutné se zmínit o ceně. Ta je totiž důležitým faktorem, ne-li jedním z nejdůležitějších. Je nutné zjistit, zda skutečně odpovídá kvalitě a vašim finančním možnostem. Jen pak budete moci být skutečně spokojeni. A to je u domova základ.