Památky a historie města Mikulov

Hledáte krásné místo k poznání? Historií propletenou minulost a jedinečné památky k vidění. To vše nabízí krásné město v srdci Pálavy. Krásy Jižní Moravy s vinařskou tradicí. Mnoho kouzelných vinných sklípků, košt vína v sezónně i mimo ní. Lidé jsou tu přívětivý a rádi vám udělají ochutnávku své značky. Pyšní se kvalitou a proměnlivou chutí moravských vín. Ubytování nabízí krásné moderní pokoje s krásným výhledem na dominanty města nebo na rozsáhlé vinice. V hotelu https://mikulov.galant.cz/ můžete využít wellness centrum. Na pokojích jsou k dispozici župany pro pohodlný přestup do wellness. Není nad to, když si odpočinete a naberete nové síly k poznávání okolí. V Mikulově je spousta historických památek.pohled na zámek Mikulov

  • Náměstí bylo přesunuto do těsné blízkosti vstupu do zámku. V první polovině sedmnáctého století tu byli postaveny krásné renesanční domy. Většina se dochovala až dodnes jen s menšími úpravy. Dominantou náměstí je barokní sousoší Nejsvětější trojice. Nebo také nazývaný jako Morový sloup. Další zajímavostí je Kašna. Tvořená pilířem se sochou Pomony s rohem hojnosti a chrliči. Měla význam jako zdroj vody pro obyvatele města.
  • Dalším skvostem je samotný zámek. Zámek byl obýván rodem Dietrichsteinů. Došlo několikrát k vyhoření zámků v období války. Za dnešní podobu vděčíme Spolku pro obnovu mikulovského zámku. Ti zámek opravili a dnes v něm najdeme regionální muzeum a několik zajímavých expozic.
  • Svatý kopeček je přírodní rezervací s výskytem vzácných, chráněných rostlin. Na Svatý kopeček vede křížová cesta se čtrnácti kapličkami. Na vrcholu najdete kapli svatého Šebestiána, zvonici a kapli Božího hrobu. Z kopečku je pohádkový výhled na celé město Mikulov s dominantním zámkem v popředí.
  • Dalšími památky k vidění jsou Kozí hrádek, jeskyně Na Turoldu, Dietrichsteinská hrobka a přechodní srub jako pozůstatek války.

Svatý kopeček
Neváhejte a navštivte jedinečné skvosty a krajinu na Jižní Moravě.