Orchidej

Tato rostlina původně rostla jen v subtropických oblastech. V současnédobě ji ale nalezneme ve všech koutech světa. Orchideje rostou i tam,kde mrzne J. Ano, můžeme je vidět i v České republice na obyčejnéprocházce. Najdeme je v zemi, jako například petrklíč, nebo vyrůstají z kmene stromů a ke svému životu potřebují vláhu okolo nich. Protomusíme i my doma přizpůsobit podmínky k jejich životu.
 oranžová orchidej
Jako první věc je podstatné, abychom si zjistili, jaký druh orchideje vlastnědoma máme, jakou jsme si zakoupili. Když už to budeme vědět, budemese podle toho orientovat, co se týká teploty, světla, hnojení.
 
NIKDYnevystavujeme orchideje přímému slunečnímu světlu!!! Spálily by selisty a rostlina by uhynula.Jinak mají rády dostatek světla a tepla.
 
HNOJÍMEpouze podle návodu, nikdy jen tak od oka. To bychom mohli rostlinkupřehnojit.
Jakozeminu pro tyto rostliny používáme POUZE substrát pro orchideje,nikdy žádný jiný, mohl by jim jen ublížit. Máme buď s kůrou aneborašelinové. Pokud máte doma ten s kůrou, musíte častěji podávatrostlině zálivku, u rašelinového či mechového se stává, že kořeny
uhnívají kvůli množství vody.
 
Kdyžuž zaléváte orchidej, je nejlepší ji ponořit květináček do odstátévody o pokojové teplotě, rostlina si totiž vezme jen tu vodu, kteroubude chtít a nebude se zbytečně “topit“. Nikdy by nemělastát ve vodě, měla by mít substrát sušší, než ji budeme znovuzalévat. Rostlina by ale také neměla být dlouho bez vody, mohlo by setotiž stát, že vyschne.
divoká orchidej
 
Tytorostliny přesazujeme, až když kořeny přerostou květináč. Staré suché,kořeny můžeme odstřihnout, ty nové a silné necháme tam, kde jsou J.Můžeme je přesadit do většího květináče, tady záleží hlavně na tom,jak se rostlině rozrostly kořeny. Lepší je nějaký průhledný, už jen ztoho důvodu, aby kořeny měli dostatek světla.
 
Jevhodné orchideje sprchovat, ale musíme si dát velký pozor, aby sevoda nedostala do květů, tím by se mohly zničit a odpadnout.
 
Čas odčasu bychom měli zkontrolovat rostlinu, zdali není napadena škůdci. V případě napadení je z rostliny odstraníme. Kontrolujeme květy, listy i stonek.
 
 
Jeto krásná květina, není zas tak náročná na údržbu, i když to neníkaktus J. Přeji Vám hodně zdaru při pěstování těchto krásek.