Lepší odinstalace programů

Ne každé odinstalování programu je dokonalé a po programu vám můžou zůstat zbytečné kousky souborů, které vám zpomalují počítač a zbytečně vám zabírají paměť v počítači. Pokusím se vám představit pár programů, které dokáži mnohem zlepšit celkovou odinstalaci a výsledný výkon.
barevná tlačítka
Absolute Uninstaller
Velmi obsáhlý program pro instalaci a odinstalaci programů v operačním systému Windows. Umožňuje měnit atributy odinstalovaných a jiných neplatných položek v seznamu. Po každé úspěšné odinstalací znovu aplikace prověří, zda odinstalační program odebral všechny nebo alespoň většinu svých souborů. Obsahuje mnoho dalších funkcí jako dávkovou odinstalaci nebo zálohování složek.

IObit Uninstaller
Obsahuje svůj vlastní odinstalátor, který dokáže odebrat jakýkoliv instalovaný software, ale také dokáže proskenovat celý systém a zkouší odhalit, kde všude se nachází součásti odinstalovaného programu (hledá soubory, složky, zápisy v registru). Pro větší zabezpečení nabízí zálohu programu, který je odstraňován.

Wise Program Uninstaller
Velmi svižný a štíhlý program nabízí obyčejnou a jednoduchou odinstalaci vybraných programů. Proskenuje počítač a nabídne soubor hodnocení, jak byly s odinstalací určitých programů spokojeni ostatní uživatelé. Dokáže nejen odinstalovat program, ale také opravit jeho funkci a metoda Forced provede velmi hluboký sken, který sleduje veškeré aktivity souborů.

MyUninstaller
Tento program nahrazuje celkové odinstalační rozhraní v operačním systému Windows. Ukazuje seznam všech nainstalovaných programů a ty lze následně odebrat. Dokáže také tento seznam exportovat do formátu HTML nebo textu. V tomto seznamu se dá zobrazit název programu, jeho výrobce, ale také popis produktu.
sešit a pc
Každý z těchto představených programů má své pro a proti. Každý si může vybrat program podle toho, co preferuje a jaké služby po programu vyžaduje.