Jaké jsou účinky kolagenu?

Pokud máte problémy s vlasy, nehty, pletí i klouby, pak by vám v těchto případech mohlo pomoci doplnit kolagen. S přibývajícím věkem se problémy s pohybovým aparátem zvětšují a to na různých částech těla. A právě kolagen pomáhá zpomalovat a zmírňovat projevy stárnutí. Díky doplnění kolagenu budete mít pružnější pleť, vrásky se mohou vyhladit a také předcházíte jejich prohlubování a vzniku dalších.

Kolagen účinky Orcacollagen má také na pohybový aparát, kvalitu vlasů a nehtů. Doplňovat kolagen tak můžete již při problémech, které mohou nastat nejenom s přibývajícím věkem, ale také při fyzické a psychické zátěži, při vyčerpání a únavě, při nedostatečně vyvážené a kvalitní stravě. Nebo při zdravotních problémech, po stresových situacích apod. Pokud tedy máte problémy jak s pružností pletí, problémy s pohybovým aparátem a bolestí zad a kloubů, tak je právě vhodné zkusit dlouhodobě doplňovat přírodní kolagen.

péče o pleť

Přírodní kolagen má také velmi příznivé účinky i na kvalitu vlasů. Vlasy jsou zdravější, lesklejší a méně vypadávají a rychleji rostou. No a to samé je také u nehtů. Nehty jsou po pravidelném užívání kolagenu zdravější, netřepí se, nelámou se a celkově vypadají zdravě.

Kolagen tak mohou doplňovat jak muži, tak také ženy. Jsou vhodné pro sportovce, kteří nadměrně zatěžují klouby a svaly. Ale také pro všechny, kteří si dopřejí něco kvalitního pro své zdraví a tím podpoří své tělo, aby bylo nejenom krásné, ale také zdravé a celkově v dobré kondici.

dlouhé vlasy

Samozřejmě je třeba nezapomínat i na zdravý životní styl, dostatek spánku, práce s emocemi, zvládání stresových a náročných situací. Je třeba nezapomínat ani na duševní zdraví. A možná že právě pravidelné užívání kolagenu každý den vám může pomoci dodat lepší pocit, že pro své tělo děláte něco dobrého a tím si udržovat i lepší pocit ze svého těla. Mít se více rádi a být laskavý také k sobě a ke svému tělu.