Jak vybrat plot?

Pokud stavíte nebo rekonstruujete dům, tak jistě víte, že vás mimo domu a zahrady čeká také oprava nebo budování nového plotu. Plot je potřeba, pokud máte nový dům a budete ho chtít zkolaudovat. Proto je potřeba myslet i na to, jaký plot si k vám pořídíte.

Máte mnoho možností, ze kterých si svůj plot můžete vybrat. Mnohdy můžete i kombinovat různé druhy materiálů. Plot se dělá ze dřeva, plastu, betonu i drátu. Důležité je si říci k čemu všemu chcete, aby plot sloužil. Plot totiž opticky, ale i fyzicky odděluje váš pozemek od pozemků sousedů či silnice a cest. Má tak mnoho funkcí. Hlavní funkcí je i bezpečnost, ochrana majetku, ochrana před vniknutím cizí osoby na váš pozemek, nebo aby někdo z vašeho pozemku nevběhl na silnici, jako třeba psy či děti.

plot u domu

Ale plot může mít i další funkci. A tou je poskytování soukromí a tlumení hluku. Právě pro tyto účely je nejvhodnější betonový plot. Betonový plot poskytuje nejenom oddělení pozemku, poskytnutí bezpečnosti, ale také poskytuje dobrou ochranu před hlukem z rušné ulice a v neposlední řadě poskytuje také velmi dobré soukromí. Pokud tedy hledáte takový plot, který toto vše splňuje, tak rozhodně můžete přemýšlet nad betonovým plotem. Můžete ho také zkombinovat s dalšími materiály. Nemusíte se bát, že bude vypadat chladně. Lze ho mít v několika odstínech. A hlavně se po něm mohou pnout květiny, lze před něho udělat i živý plot.

betonový plot

Samozřejmě plot můžete vybírat i podle stylu zahrady a domu. A podle toho vybrat materiály na plot, které se budou hodit k domu i na zahradu. Ale je třeba myslet právě i na účel plotu a vzít výběr velmi důkladně a to třeba i s ohledem na životnost materiálu a potřeby péče o daný plot. Protože některé materiály jako například dřevo, vyžadují pravidelnou péči, kdežto beton je velmi trvalý a téměř bez údržby a je tak s ním v průběhu let méně práce.