Jak udržet vodu v bazénu teplou?

Vlastní bazén na zahrad, není jenom radost…ale hlavně starost. Péče o bazén a vodu v něm mnohým svým majitelům zabere celé hodiny práce, odměnou jim pak může být právě křišťálově čistá voda, kterou ocení v horkých letních dnech nejenom děti, ale i dospělí. Krom mechanického čištění v podobě filtrace, bazénového vysavače, chemického čištění se ale musíme starat o teplotu vody v bazénu. Pokud bazénový teploměr ukáže teplotu 10°C, jen málokdo s radostí skočí do vody. Způsobů, jak ohřát vodu v bazénu je hned několik, ale víte, jak teplou vodu v bazénu udržet co nejdéle a jde to vůbec? Pomoci může třeba solární plachta…

žena ve vodě

Kolik tepla vlastně bazén svým provozem ztrácí?

Věděli jste, že až 90% tepla se ztrácí přes vodní hladinu? To rozhodně není zanedbatelné množství, nemyslíte? Zbylých 10% pak prostupuje skrze stěny a dno bazénu.

I z tohoto důvodu je solární plachta nutností, které vám doma nesmí chybět. I mnoho výrobců zahradních bazénů řadí solární fólii do doporučeného příslušenství, které nám do jist míry ochrání vodu nejenom před mechanickými nečistotami, ale zároveň i před odpařováním vody či tepelnými ztrátami. Solární fólie je tvořena bublinkovou fólii, která je opatřena další vrstvou s příměsí polyetylenu. Plachty dokáží odolat UV záření a jejich životnost je i deset let. Zakoupit se dají i v přesně střižených velikostech a tvarech přesně pro daný bazén.

radost z koupání

Zastřešení bazénu a solární plachta mají na teplotu vody rozdílný vliv

Pořídili jste si zastřešení bazénu v mylné představě, že vás ochrání před prochladnutím vody? Zastřešení bazénu sice do jisté míry omezí tepelné ztráty, ovšem rozhodně nenabízí stejnou účinnost jako solární plachta. Pokud chceme vodu efektivně ohřívat a zároveň zamezit tepelným ztrátám, řešením je čirá solární plachta, díky které mohou sluneční paprsky prostupovat a efektivně ohřívat vodu.