Život v mobilní dřevostavbě mimo městskou zástavbu

Celoročně obyvatelné mobilní dřevostavby Lavaro house lidé vyhledávají z různých důvodů. Jedním z nich je i stěhování z města na venkov, do rekreační oblasti.

rekreační oblast

Proč si vybrat k výstavbě mobilní dřevostavby rekreační oblast

Závislost na inženýrských sítích – obrovskou výhodou mobilních dřevostaveb je možnost umístit je na rekreačním pozemku i bez inženýrských sítí. V podstatě lze žít i bez nich, resp. zpravidla vystačíte jen s elektrickou přípojkou. To ostatní lze vyřešit jinak. Vytápění dřevem je nejen ekologické, ale hlavně je to docela jiné teplo, než z radiátorů či z přímotopů. Je sice pracnější, ale vyplatí se vám to nejen kvůli ceně, ale i lepší fyzické kondici. Vodu lze přivézt z vlastního vrtu, odpady lze svézt do septiku a ohřev vody provádět třeba pomocí krbové vložky a v teplých měsících roku ze slunečních kolektorů. Vařit můžete na propan-butanu nebo čistém propanu, takže není nutná ani přípojka zemního plynu.

krásný výhled

Pryč z měst – tato hesla razí spousta lidí, kteří se již přesvědčili o tom, že život v městské aglomeraci navyšuje stres, degraduje imunitní systém a zbytečně zkracuje život. Bydlení v rekreačním objektu typu mobilní dřevostavby může váš život doslova převrátit naruby a dát mu přirozený rytmus, smysl a cíl. Záhy zjistíte, že vám ke spokojenosti stačí pobyt v přírodě, možnost jít na procházku do lesa, podniknout projížďku na kole bez rizika vdechování automobilových zplodin a docela prosté větrání oknem, kdy zvenčí proudí do místnosti ionizovaný, čerstvý vzduch, který vás pročistí, zlepší náladu a chuť k jídlu.

Kam se odstěhovat – vše záleží na dostupnosti pozemků, ovšem pokud očekáváte nějaký tip na oblast, která se vám bude zamlouvat, zkuste třeba Lužické hory, Vysočinu, Českou Kanadu, Horní Posázaví, okolí řeky Berounky, Třeboňsko nebo Českou Sibiř. Budete překvapeni, jak nádherná místa to jsou, a kolik krás tu na vás čeká.