Rolety den a noc vytlačují žaluzie již řadu let


Žaluzie zaznamenaly obrovský boom v devadesátých letech, za socialismu nebyly příliš dostupné a po otevření hranic západní Evropě se tento výrobek stal jedním ze symbolů konce reálného socialismu a počátku nové epochy v dějinách naší země. Vyráběla je řada firem v mnoha barevných odstínech, montovali je řemeslníci na míru do dvoudílných dřevěných oken i na okna plastová, která tehdy rovněž začínala být populární.

okno v ložnici

Tato koncepce měla však jednu zásadní nevýhodu, a sice nebylo to natolik estetické řešení, které by vybízelo ponechat okna či dveře bez dalších bytových doplňků, jako jsou záclony a závěsy. Žaluzie bez záclon vypadaly příliš strojeně a hodily se maximálně do kanceláří, a když se zamyslíte nad důvodem, proč tomu tak bylo, možná se dopracujete k závěru, že je to dáno samotným kovovým materiálem a zároveň příliš úzkými proužky lamel.

moderní ložnice

Vypadají lépe, než žaluzie

První rolety den a noc vnesly do oboru stínící techniky jistou změnu právě díky jejich zajímavému vzhledu a celkové koncepci. Předně šlo o textilní materiál, nikoli hliníkový plech, a pak byly střídající se průsvitné a neprůsvitné pruhy látky mnohem širší. Šíře textilních pruhů rázem zastoupila záclony i se závěsy, vytvořila příjemnější zastínění a stala se krásným bytovým doplňkem v každé místnosti a každém typu interiéru.

Obrovskou výhodou rolet den a noc je možnost vytvořit řešení přímo na míru a nabídnout nekonečný počet barev a vzorů látky, což u hliníkových žaluzií nebylo možné. Staly se tím pádem spojením praktičnosti a elegance a vyjádřením moderního životního stylu. Hodí se do všech obytných i nebytových prostor, můžete je mít v ložnici a obývacím pokoji, stejně jako v koupelně nebo v kuchyni. Vyzdobí i vaši kancelář, úložné a skladové prostory, zimní zahrady, zahradní altány, rekreační chaty i horské chalupy.