Proč používat protein po tréninku

Hubnutí. Sport. Zdravý životní styl. Diety. To vše jsou témata, která plní stránky časopisů a hlavy mnoha žen a mužů. V časopisech a na internetu můžete najít velké množství zaručených zázračných diet, které Vás zbaví přebytečných kil za pár dní. Ananasová, mléčná, vaječná, keto a bůh ví jaká. Je jich snad nekonečné množství. Většina z nich je ale zcela nevhodná. Možná sice zhubnete, ale jakmile se vrátíte k normálnímu stravování, půjdou kila nahoru. A většinu těchto extrémních diet není možné držet dlouhodobě a už vůbec ne trvale. Z těchto jmenovaných diet má poměrně dobrý základ keto dieta. Ta zakládá především na příjmu proteinů. A to je dobře. Problém ovšem může nastat u drastického omezení sacharidů.

trénující žena

Pojďme se ale podívat na zmíněný protein. Co to vlastně je? Protein neboli bílkovina je základním stavebním kamenem lidského těla a všech živých organismů. V našem těle má mnoho funkcí. Mimo jiné také funkci stavební a díky proteinům můžeme lépe budovat naše svalstvo. A jak je známo, svaly spotřebují poměrně hodně energie. Což při hubnutí potřebujeme. Protože hubnutí je jen a pouze o základním vzorci, kdy přijmeme méně energie, než vydáme. A tady jsou proteiny obrovským pomocníkem. Abychom zvýšili výdej energie a formovali postavu, je důležitý také pohyb a silový trénink. Při těchto aktivitách jsou naše svaly namáhány, a právě protein po tréninku pomůže s regenerací a tvorbou svalů. Jenomže dát si po tréninku půlkilový hovězí steak, abychom doplnili bílkoviny, není úplně reálné.

proteinové nápoje

A právě proto Vám společnost Goodly přináší skvělé a chutné proteinové nápoje s příchutí čokoláda, vanilka, lesní směs nebo neutrální chuť. Neutrální protein je skvělý na přimíchání do jídla. Tyto nápoje neslouží jako náhrada stravy, ale jako její doplněk. Můžete si ho tedy dát jako skvělou svačinku po tréninku a večer si v klidu dopřát pořádný kus masa.