Feng-šuej – harmonie domova

„Nejen vy vytváříte svůj domov, ale také váš domov vytváří vás“. Tento citát plně charakterizuje myšlenku tohoto stylu zaměřenou na domov. Ať už chcete mít jen pohodlnější a příjemnější byt, nebo si zlepšit dokonce i zdraví, feng šuej vám může dát spoustu odpovědí a rad.
symbol feng shui
Co to tedy je?
Feng-šuej můžeme chápat jako techniku, nauku, nebo umění, jak správně rozložit a umístit objekty doma, nebo i v blízkém okolí domova. Toto umění vzniklo z přesvědčení, že umístění a poloha různých předmětů v domácnosti ovlivňuje tok energie a tím i kvalitu života. Název v překladu znamení „vítr-voda“. Vychází z čínského přísloví, které popisuje nejnádhernější místo k životu: „Tam, kde vane mírný větřík a hřeje slunce, tam, kde je voda čistá a bují vegetace.“ Dům, nebo byt, je zde vnímán jako lidské tělo, kterým proudí energie různými směry a na nás je, abychom vytvořili příznivé podmínky a volný průchod pro tento tok energie.
Pár typů do ložnice:
buddha s pískem
Ložnice: Hlavní místo odpočinku a relaxace. Měla by ležet v nejodlehlejší čísti domova, aby byla klidná a bezpečná. Nejlepší umístění je nejdále od vchodových dveří. Lůžko je nejlepší umístit do jedno z rohů nejdále od dveří do ložnice, ale tak, abyste z postele na dveře mohli vidět. Křišťálové koule na červené stužce zavěšené nad vchodem do ložnice, nebo přímo v ní rozvíjí energii a zároveň je to i působivá dekorace. Stejně tak zvonkohry. Kulaté zrcadlo v ložnici – Kulatá zrcadla symbolizují jednotu a harmonii. Může přivolat nový vztah, nebo posílit a harmonizovat ten současný. Hlavní barva lásky ve feng-šuej je růžová. Neříkám, aby vaše ložnice byla celá růžová jako cukrová vata, ale polštářkem, nebo přehozem před postel nic nezkazíte. Není dobré mít pod postelí “skladiště“ věcí. Může to způsobit jakýsi blok v osobním životě. V dnešní době je moderní, aby byla hned u ložnice osobní koupelna. Koupelnové dveře by rozhodně neměly být v bezprostřední blízkosti postele a zároveň by spodní část postele neměla mířit ke koupelnovým dveřím. Může to být příčina zdravotních potíží a odčerpání energie.
čínské mince
            Je spoustu dalších zásad a rad pro vyrovnanost a tok energie nejen ve vaší ložnici. Feng-šuej rozhodně stojí za to zkusit aspoň v pár maličkostech.