Dobrá kniha je dobrý přítel

Lidé, kteří čtou knihy, mají mnohem bohatší duchovní život. Kniha má totiž schopnost přenést člověka do míst, o kterých ani netušil, že existují a do časů, o kterých jen slyšel.

Knihy umí potěšit, zvednout náladu, vytrhnout z nudy a osamění. Z knih se zábavnou formou poučíte a něco možná i naučíte. A hlavně se královsky pobavíte.

knihovna

Mezi žhavé knižní tipy Girltime určitě patři tato kniha:

BRIDGERTONOVI, kniha první Vévoda a já

Julia Quinn

Nedávno se hitem Netflixu stal seriál BRIDGERTONOVI, který uchvátil diváky. Byl natočený podle knihy americké spisovatelky Julie Quinn, která napsala už desítky romantických knih, a díky seriálu se její dílo dočkalo zasloužené pozornosti.

V první části celé knižní série je v centru pozornosti vévoda z Hastingsu, který je společností považovaný za velice dobrou partii a matky, které mají dcery na vdávání se mohou přetrhnout, aby mládence právě jejich dcera okouzlila. Jenže vévoda úspěšně všechny pokusy dohazovaček a vdavek chtivých mladých dam odráží.

Vévoda totiž skrývá tajemství. Nedávno u smrtelné postele svého otce slíbil, že se neožení a nebude mít vlastní potomky, aby ukončil rodovou linii jeho rodu.

Ve společnosti, kde se mladý muž pohybuje, je také Daphne Bridgerton, mladší sestra vévodova přítele. Daphne už dospěla do věku, kdy ji čekají společenské události a také vdavky. A samozřejmě ji rodina už vybrala finančně dobře situovaného ženicha v dobrém společenském postavení. Jenže Daphne si vybraného nápadníka vzít nechce.

kniha

Daphne se při různých příležitostech potkává s vévodou z Hastingsu a oba si připadají jako štvaná zvěř. Domluví si tedy plán, jak se zbavit nechtěných ženichů Daphne a vlezlých matek, které nahání vévodu. Oba mladí lidé si připadají jako štvaná zvěř. A tak se vévoda začne naoko dvořit Daphne a ta předstírá zájem. Stanou se ihned senzací pro celou místní smetánku a hra, kterou rozehráli v podstatě z legrace, jim trochu přerůstá přes hlavu. Nakonec tedy přichází sehraný rozchod jenže oba mladí lidé zjišťují, že jsou jejich city angažované více, než so oba připouští. Jak vše dopadne, si určitě rádi přečtete.