Co jíst, v jaké míře a kdy

Ve zkratce by se dalo říci, že bychom měli změnit celkově přístup k samotnému jídlu. Během správně nastavených nových stravovacích parametrů bychom měli docílit toho, že se v podstatě změníme z někoho kdo se jen krmí na někoho kdo jí a ještě jako bonus správně a zdravě. Zhubnout se pak dá bez bolesti, přemlouvání, hladovění a dalších různých nástrah. Také nám může pomoci 1x denně tabletka Sibutramine 15mg, která nás na čas může usměrnit, abychom nesnědli připravený oběd celé rodině. Bohužel je to tak, že i za naší nadváhou nebo obezitou může v podstatě stát přejídání nebo neustálé zobání. A nejlepší je to večer, kdy je klid. Ještě jsme schopni si to dobře zdůvodnit, že máme hlad.

měřitko

Jsou dva druhy hladu:

  1. Fyziologický

Žaludek dává impulz do mozku, že tu má zkrátka místo a je třeba mu něco poslat. Hlavně přichází postupně po určité době. Spouštěčem je kručení v břiše, to zajisté známe všichni. Také je spojený s vědomím, že teď se jde jíst, protože je právě čas na snídani, oběd atd. Také si můžeme všimnout, že plníme žaludek, a když dojíme, tak jsme nasyceni a máme celkem příjemný pocit, že jsme se dobře najedli. Pak se hlad vyřeší jednoduše najedením.

  1. Emoční

Kde se vzal, tu se vzal. To není začátek pohádky, to začátek emočního hladu, přichází totiž nárazově a hned teď se hlásí o slovo. Je to jak blesk z čistého nebe, navíc je velký a naléhavý. Dále vzniká v ústech, sliny se sbíhají, co bychom si tak dali. V hlavě se začnou tvořit ty nejkrásnější obrazy a je velkým zklamáním, že je v ledničce nenajdeme. Co se dá dělat, vezmeme za vděk tím, co zde najdeme. Spouštěčem jsou jasně emoce – nuda, stres, radost, ale i hněv atd. Nastavili jsme si sami v sobě nějakého robota, který začne plenit vše, co mu přijde pod ruku. Nejlepší bude od každého trochu. Jenomže uspokojení po jídle nepřijde, za to naše kila navíc se rozhodně někde projeví.

láhev

Pokud se naučíme správně rozpoznávat hlad a následně mu připravíme zdravý pokrm se všemi pravidly zdravého stravování, tak výsledky se rozhodně na váze objeví a to dříve či později, jen vydržet a pomalu se vypracujeme k vysněné postavě.